Válka na Ukrajině ONLINE: Moskva potvrdila palbu na Kyjev

Rusko viní Ukrajinu z útoku vrtulníky v příhraniční vesnici, sedm raněných

Rusko dnes obvinilo Ukrajinu z ostřelování obytných domů z vrtulníků v příhraniční vesnici Klimovo v západoruské Brjanské oblasti. Zraněno prý bylo sedm lidí. Údajný útok na jednu z vesnic, ovšem bez zraněných, hlásí podle agentury Reuters také ruská příhraniční Belgorodská oblast. Ukrajina obvinění z bombardování ruských vesnic podle agentury AFP odmítla.

Moskva už dříve varovala, že přeshraniční útoky a sabotáže na ruském území by mohly přimět ruské ozbrojené síly k útokům na ukrajinská velitelství včetně těch v Kyjevě. Incidentů bylo už několik, například na začátku dubna v Belgorodské oblasti vypukl požár ve skladu pohonných hmot.

Zajímavost :  Jeden symbolů Ruska zmizí. Vodku Stoličnaja výrobce kvůli invazi přejmenuje 

Ukrajina odpovědnost odmítá nebo incidenty odmítá komentovat. Dnešní tvrzení Moskvy popřela ukrajinská národní bezpečnostní rada s tím, že naopak speciální síly nepřítele začaly uskutečňovat plány na teroristické útoky v příhraničním regionu, aby Moskva mohla živit „protiukrajinskou hysterii“ v Rusku.

Šéf ukrajinské vojenské zpravodajské služby Kyrylo Budanov už před několika dny prohlásil, že ruské tajné služby by mohly plánovat teroristické útoky na ruském území, aby z nich obvinily Ukrajinu a podnítily tak protiukrajinské nálady v zemi.

Zajímavost :  Loňská poptávka po elektřině byla nejvyšší od finanční krize roku 2010

Ruští vyšetřovatelé dnes uvedli, že dva bojové vrtulníky s ukrajinskými vojáky a s těžkými útočnými zbraněmi „ilegálně vstoupily do vzdušného prostoru Ruské federace“. „Při letu v nízké výšce provedli nejméně šest leteckých úderů na obytné budovy ve vesnici Klimovo,“ tvrdí vyšetřovatelé. Šest budov údajně bylo poničeno a sedm lidí zraněno. Podle agentury RIA Novosti byla zranění dvou osob vážná. Podle agentury TASS úřady v Brjanské oblasti uzavřely školy v obavě z dalších úderů.

Zajímavost :  Peníze a vzrušení ze hry. Mladé od kryptoměn neodrazují ani nekončící série krachů

Celý článek zde