Válka na Ukrajině ONLINE: Německo poskytne Ukrajině vojenskou pomoc za 400 milionů eur

Ukrajina ohlásila osvobození sedmi kilometrů čtverečních za týden

Ukrajinské síly za uplynulý týden osvobodily zhruba sedm kilometrů čtverečních území, z toho pět kilometrů na jižní frontě a dva kilometry na východě u Bachmutu, sdělila podle agentury Unian náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s americkou stanicí CBS připustil, že protiofenziva není „příliš rychlá“, ale vyzdvihl, že ukrajinským silám se i tak daří držet iniciativu a postupovat.

O víkendu ukrajinští vojáci oznámili osvobození vsi Kliščijivka. Vesnice leží asi jen pět kilometrů od jižního okraje Bachmutu, města na východě Ukrajiny, o nějž se sváděly dlouhé boje, než ruská strana v květnu oznámila jeho dobytí. Podle dnešního vyjádření náměstkyně ukrajinského ministra obrany se ukrajinským silám za dobu protiofenzivy, která trvá zhruba od června, v okolí Bachmutu podařilo osvobodit asi 51 kilometrů čtverečních.

Tvrdé boje se aktuálně odehrávají také na jihu Ukrajiny. Ukrajinská vojska tam podle náměstkyně ministra obrany postupují na jih a východ od dříve dobyté vesnice Robotyne směrem na Melitopol. Dohromady za dobu protiofenzivy dokázali Ukrajinci znovudobýt 260 kilometrů čtverečních území v této oblasti, upřesnila Maljarová.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO