Válka na Ukrajině ONLINE: Orbán pozval Putina do Budapešti na mírová jednání

Švédsko zahájilo předběžné vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině

Švédští žalobci dnes zahájili předběžné vyšetřování možných válečných zločinů na Ukrajině a vyzvali svědky, aby se přihlásili. Podle agentury Reuters to dnes oznámila švédská prokuratura.

Úřad uvedl, že účelem vyšetřování je co nejdříve zajistit důkazy, které by mohly být použity u švédských nebo mezinárodních soudů. Vyzval oběti i všechny, kdo byli na Ukrajině svědky násilí páchaného na civilistech, aby kontaktovali švédské úřady.

Zajímavost :  Moskevská burza zkusí ve čtvrtek obnovit akciový trh. Zakáže však sázet na pokles cen

„Na základě dostupných informací o situaci na Ukrajině existuje důvod se domnívat, že byly spáchány závažné válečné zločiny,“ uvedla švédská prokuratura ve svém prohlášení s tím, že v současné době nemá žádné podezřelé.

Americký prezident Joe Biden v pondělí obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina z válečných zločinů a vyzval k soudnímu procesu. Jeho vyjádření se týkalo událostí v ukrajinském městě Buča, kde podle ukrajinských úřadů ruská okupační vojska zavraždila kolem 300 civilistů. Kreml uvedl, že obvinění Západu z válečných zločinů jsou „obludným podvrhem“.

Zajímavost :  Velké japonské banky chtějí od PPF koupit asijský byznys skupiny Home Credit

Celý článek zde