Válka na Ukrajině ONLINE: Putin chce ovládnout východ Ukrajiny do 9. května, uvedla CNN

Německá ministryně obrany vyzvala k jednání o konci nákupu plynu z Ruska

V souvislosti se zločiny, kterých se ve městě Buča u Kyjeva měla dopustit ruská armáda, požaduje německá ministryně obrany Christine Lambrechtová zpřísnění protiruských sankcí. V Evropské unii je podle ní třeba jednat o ukončení nákupu ruského plynu.

„Musí přijít reakce. Tyto zločiny nesmějí zůstat bez odpovědi,“ řekla sociálnědemokratická politička v televizi ARD. V souvislosti s možným přerušením odběru plynu prohlásila, že „naší silnou stránkou bylo to, že se jednotlivé země neunáhlovaly, ale že se společně domlouvalo, co se dá snést“. Přesně to se podle ní musí stát v nejbližších hodinách.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině ONLINE: Putin je přesvědčen, že vítězí, říká rakouská kancléř

První unijní zemí, která nákup plynu z Ruska zastavila, je Litva. Její ministerstvo energetiky v sobotu oznámilo, že od začátku tohoto měsíce země kryje spotřebu této suroviny z dodávek zkapalněného zemního plynu dováženého do terminálu v Klajpedě. Polský premiér Mateusz Morawiecki tento týden oznámil, že jeho země v květnu omezí dovoz ruského plynu, ve stejném měsíci přestane z Ruska dovážet uhlí a do konce tohoto roku i ropu.

Zajímavost :  Co vše se mění s příchodem roku 2022: Změny v daních, zákonech a ve vaší peněžence

Celý článek zde