Válka na Ukrajině ONLINE: Situace v Borodjance je ještě horší než v Buči, prohlásil Zelenskyj

Google čekají v Rusku další postihy, podle Moskvy se podílí na dezinformacích

Americká internetová společnost Google bude v Rusku čelit dalším postihům kvůli údajnému šíření falešných informací o postupu ruské invaze na Ukrajině, kterou Moskva nazývá „speciální operací“. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor rozhodl o tom, že Google nesmí v zemi inzerovat své služby. Obvinil také platformu YouTube, kterou Google vlastní, že porušuje zákon, když záměrně zveřejňuje údajně zkreslené informace, a diskredituje tím ruskou armádu.

Zajímavost :  Čo to znamená, že nemáme provokovať Rusko (komentár)

Internetová platforma YouTube začátkem března celosvětově zablokovala všechny kanály spojované s ruskými státními médii. Koncem minulého měsíce pak Roskomnadzor v zemi zablokoval službu Google News (Zprávy Google).

Rusko se od začátku války na Ukrajině snaží blokovat přístup k nezávislým informacím o postupu ruské armády mimo jiné na základě nového zákona, který stíhá zveřejnění zpráv, které jsou v rozporu s oficiálními informacemi. Za zveřejnění údajných dezinformací hrozí trest až 15 let vězení. Vysílání kvůli tomu ukončila například liberální rozhlasová stanice Echo Moskvy, nezávislý televizní kanál Dožď a vycházet přestal i list Novaja Gazeta. V polovině března Rusko zakázalo sociální sítě Facebook a Instagram.

Zajímavost :  Pražská burza uzavřela smíšeně. Index PX klesl o pouhých 0.01 procenta

Celý článek zde