Válka na Ukrajině ONLINE: Vstup Finska a Švédska by byl historický, říká šéf NATO

Ukrajinci a Francouzi identifikovali díky DNA první nerozpoznané oběti z Buče

Ukrajinští a francouzští experti identifikovali díky analýze DNA prvních pět dříve nerozpoznaných těl, která byla nalezena v Buči u Kyjeva po stažení ruských vojáků. Na facebooku o tom podle agentury Unian informovala ukrajinská generální prokurátorka Iryna Venediktovová.

„Francouzská mise společně s ukrajinskými experty zpracovala část profilů DNA nerozpoznaných těl a odhalila mezi nimi pět shod s rodinnými příslušníky, kteří hledají své blízké,“ napsala Venediktovová. Prokurátorka upřesnila, že dohromady vzorky svého DNA francouzské misi poskytlo 74 příbuzných lidí, kteří se pohřešují. Specialisté ve zkoumání profilů DNA pokračují a je možné, že najdou další shody, dodala prokurátorka.

Zajímavost :  Globální investoři obrat v politice ČNB nedovolí. A nebo jej přísně potrestají

„Děkujeme francouzským kolegům za pomoc. Mise přijela původně na dva týdny a je tu s námi už měsíc. Mezinárodní podpora je nejdůležitější faktor pro dosažení vítězství na právním bitevním poli,“ napsala Venediktovová.

Ruští vojáci v Buči podle ukrajinských úřadů během doby, kdy město okupovali, povraždili stovky civilistů a město u Kyjeva se tak stalo symbolem válečných zvěrstev. Moskva ale obvinění, že Rusové v Buči zabíjeli civilisty, označuje za provokace, a snímky a záběry těl považuje za zinscenované.

Zajímavost :  Šéf Metrostav Infrastructure: Stavebnictví je na svých limitech. Dálnice už rychleji budovat nejde

Celý článek zde