[Večerní souhrn článků] • Největší světové muzeum zahajuje výstavu NFT • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Největší světové muzeum zahajuje výstavu NFT

Ruské státní muzeum Ermitáž, jedno z největších světových muzeí, zahájilo výstavu NFT umění. NFT expozice je založena na konceptu metaverse a uživatelům umožňuje vytvářet digitální avatary a surfovat po virtuálních světech. [1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – donutí inflace Fed přitvrdit? Jak moc je Bitcoin a akciový trh v ohrožení?

Inflace po několikaměsíční stagnaci zase udeřila v plné síle. Meziroční inflace v USA dosahovala až 6,2 %, což jednak implikuje další akceleraci růstu cenových hladin a jednak potřebu brzkého zásahu ze strany Federální rezervní banka.

Zajímavost :  Podle Hillary Clintonové by kryptoměny mohly ohrozit pozici dolaru, jako světové rezervní měny

11.11.21 Technická analýza BTC/USD – další pump & dump

Pro Bitcoin (BTC) byl včerejšek vskutku zajímavý. Sám jsem nečekal, že zveřejnění dat o inflaci bude mít až tak závratný vliv – pokud jste článek na zveřejněná čísla nečetli, doporučuji to napravit. V podstatě trhy reagovali mnohem více, než na poslední zasedání Fedu.

Kryptotrhy rostou – inflace na 30letém maximu

V prostředí inflace se aktiva jako Bitcoin jeví pro investory atraktivnější. Cena BTC se ve středu vyšplhala na nové historické maximum.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Binance má údajně hodnotu až 300 miliard dolarů

Kryptoburza Binance by pravděpodobně měla hodnotu kolem 300 miliard dolarů, kdyby byla veřejnou společností, tvrdí bývalí manažeři, které ve čtvrtek citoval deník The Wall Street Journal.

Vláda: Ruští těžaři by měli být legalizováni

Zajímavost :  Tým Shiba Inu varuje před podvody

V Rusku stále neexistuje žádná regulace těžební činnosti. Podle místních ministerstev by ruští těžaři měli být legalizováni. Kryptoměnová těžba by tak v blízké budoucnosti měla být postavena na roveň podnikání opatřená novými regulacemi.

Indonéská islámská organizace říká, že kryptoměny jsou pro muslimy zakázány

Indonéská rada Ulema, nejvyšší orgán islámského vědce v zemi, považuje kryptoměny za haram podle práva šaría.

OSOBNOSTI

Alan Turing – Mohou stroje myslet? Co na to člověk, který rozluštil nacistickou Enigmu…

Matematik Alan Mathison Turing se narodil 23. června 1912 v Londýně. Matematiku vystudoval v Cambridge a během 2. světové války pomohl vlasti, ta ho však zanedlouho poté odsoudila za jeho orientaci. Představíme si také, co je to Turingův stroj a Turingův test.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Zajímavost :  [Odpolední zprávy] • Huobi zastaví své služby v Singapuru • a další články

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO