[Večerní souhrn článků] • Španělské úřady chtějí přinutit držitele kryptoměn, aby zveřejňovali hodnotu svých podílů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Španělské úřady chtějí přinutit držitele kryptoměn, aby zveřejňovali hodnotu svých podílů

Španělské ministerstvo financí se (podle zprávy katalánského zpravodajského serveru ARA) snaží přinutit držitele kryptoměn, aby deklarovali svá digitální aktiva a objasnili, zda je drží v zahraničí, či nikoliv. To vše ve snaze zvýšit kontrolu nad touto, z velké části neregulovanou, novou třídou aktiv. Zpráva konkrétně cituje návrh ministerstva ze 17. června, v němž uvádí soubor nových pravidel, která se mají vztahovat na držitele kryptoměn, správce a burzy a která mají vynucovat povinnosti, jako je deklarace držby digitálních měn a jejich hodnoty v eurech španělským daňovým regulátorům. Kromě nahlášení držby kryptoměn budou muset daňoví poplatníci zveřejnit všechny své kryptoměnové transakce spolu s podrobnostmi, které budou mimo jiné zahrnovat jejich datum, typ, částku a hodnotu v eurech, jakož i adresy peněženek původu a určení.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs snížil rating Coinbase • a další články

Analýzy a trhy

YouTube video

24.06.22 Analýza Altcoin Index – Altcoinový trh mírně stoupá, šance na 65% retrace?

Altcoin index představuje celý koš těch největších krypto aktiv. Proto je určitě na místě si kurzový graf tohoto indexu zevrubně rozebrat. Do jisté míry jsme si altcoinový trh mimo jiné rozebrali i na včerejším streamu. Pokud jste ho tedy vynechali, koukněte alespoň na záznam. Slušně jsme si zde aktuální tržní situaci zhodnotili.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Kvantové počítače z australské laboratoře – hrozba pro kryptoměny?

V současné době probíhají práce na vývoji prvních funkčních kvantových počítačů na světě, které budou znamenat doslova kvantový skok v technologii.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Bitcoin se dostal na 20 700 USD poté, co Powell hovořil o zvýšení sazeb  • a další články

Objem obchodování s NFT se propadl o 12 miliard USD na nová minima pro rok 2022

Bear market 2022 se zdá být pestřejší, než ten v roce 2018. Kromě tradičních propadů kryptoměn sledujeme krvácet státy (Salvador), velké korporace (Tesla, MicroStrategy) a nyní se propadají také objemy na trhu s NFT.

Zhao: Bitcoin může dosáhnout ATH až za 2 roky

Generální ředitel jedné z největších kryptoměnových burz na světě, Changpeng Zhao, před nedávnem poskytl rozhovor, ve kterém prohlásil, že vzhledem k současné situaci na trhu můžeme očekávat ATH u bitcoinu až za dva roky.

Polygon se stal uhlíkově neutrální a jeho token MATIC reagoval 25% navýšením

Síť MATIC společnosti Polygon se nedávno stala uhlíkově neutrální, což může dát jejímu tokenu impuls k dalšímu stoupání.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Bitcoin zažívá pomalé oživení • a další články

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Celý článek zde |