Vitalik Buterin navrhuje 33% zvýšení gas limitu pro Ethereum

Spoluzakladatel etherea, Vitalik Buterin, před nedávnem navrhl zvýšení gas limitu o 33 %. To by podle jeho slov mohlo významně zlepšit propustnost sítě a její schopnost zpracovávat transakce.

Vitalik Buterin a zvýšení limitu u etherea

Vitalik Buterin, jedna z klíčových osobností spojených s druhou největší kryptoměnou světa, představil návrh na zvýšení limitu plynu (gas limit), což je důležitá složka fungování sítě Ethereum. Nový návrh, který přednesl během akce typu zeptejte se mě na cokoliv, pořádané týmem Ethereum Foundation, má za cíl zlepšit celkový výkon a kapacitu sítě tím, že umožní zpracování více transakcí v každém bloku. V příspěvku na Redditu Vitalik Buterin uvedl:

Myslím, že mírné zvýšení gas limitu je i dnes rozumné.

Gas limit v síti Ethereum, který je momentálně nastaven na 30 milionů jednotek, nebyl zvýšen téměř tři roky, což je nejdelší období v historii tohoto protokolu. Buterin navrhuje zvýšení tohoto limitu na 40 milionů, což představuje nárůst o 33 %. Tento krok Buterin považuje za rozumný a potřebný vzhledem k rostoucímu využívání sítě etherea a její adopci.

Zajímavost :  Škripek: Nezastrašujme Slovákov, že ideme do vojny, nikto si neželá tretiu svetovú. Macron potvrdil, že niektorí lídri majú záujem preukázať vojenskú pomoc, tvrdí Kéry

Zvýšení gas limitu umožní začlenit více transakcí do každého bloku, což teoreticky zvyšuje celkovou propustnost a kapacitu sítě. Nicméně to také zvyšuje zátěž na hardware a potenciální riziko spamu a útoků na síť. Buterinův návrh přichází v době, kdy Ethereum pokračuje ve svém vývoji a růstu.

Průměrný gas limit v roce 2015 byl kolem 3 milionů, což se postupně zvyšovalo v souladu s rostoucím používáním a akceptací sítě. V dubnu 2021 došlo v síti k významnému milníku, kdy těžaři zvýšili limit z 12,5 milionu na 15 milionů. Hlavním cílem této změny bylo řešit přetížení sítě, které vzniklo v důsledku prudkého nárůstu ceny kryptoměny. Díky této úpravě byl limit plynu zvýšen a trvale udržován na úrovni 30 milionů.

Zajímavost :  Otázky a odpovede: Štát podáva hypotekárnym dlžníkom pomocnú ruku. Má to ale háčik

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 46 449 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 2 599 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Investujete do etherea? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Na celé vlákno na Redditu se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zajímavost :  Ministr Síkela a francouzská ministryně Runacher zdůraznili důležitost jaderné energetiky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO