Vlaky RegioJet budou od neděle jezdit z Prahy do Vídně a Budapešti

Brno – Pravidelnou vlakovou linku z Prahy přes Brno a Vídeň do Budapešti zahajuje v neděli soukromý dopravce RegioJet. Denně bude v každém směru vypravovat až do září tři spojení, poté dvě spojení denně. Dopravce o tom informoval v tiskové zprávě. Státní České dráhy sice nabízejí spojení do Vídně i do Budapešti, ale ne v jedné přímé lince.

“Spoje RegioJet zavádí v souvislosti s ukončováním opatření spojených s Covid 19, kdy ti, kdo mají očkování alespoň jednou dávkou, od které uběhlo 21 dnů, mohou do Maďarska a také například Rakouska cestovat bez omezení,” uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Zajímavost :  Regulace provozu sportovišť, koupališť a wellness zařízení kvůli prevenci šíření koronaviru...

Na trati, kde pravidelně jezdí vlaky Českých drah, chce soukromý dopravce konkurovat cenou jízdenek i servisem. Kromě hlavních měst Rakouska a Maďarska budou vlaky zastavovat i maďarských městech Mosonmagyarovar či Györ, kde jsou oblíbené termální lázně. “Nyní vypravujeme v každém směru čtyři spojení mezi Prahou a Vídní, od neděle vždy dva z těchto spojů protáhneme až do nebo z Budapešti. Další spojení doplňuje sezonní linka do Chorvatska, která také umožňuje cestu z Prahy do Vídně a Budapešti,” upřesnil Ondrůj. Po ukončení sezonní linky tedy bude možné projet trasu Praha, Brno, Vídeň Budapešť dvakrát denně v každém směru.

Zajímavost :  Středoamerický Salvador je první zemí světa, který zavedl bitcoin jako platidlo

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO