Volkswagen loni mírně zvýšil provozní zisk, letos čeká pomalejší růst tržeb

Wolfsburg (Německo) – Německý automobilový koncern Volkswagen v loňském roce zvýšil provozní zisk o 2,1 procenta na 22,6 miliardy eur (zhruba 572 miliard Kč). Oznámila to dnes v tiskové zprávě firma, jejíž součástí je také mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Tržby Volkswagen zvýšil o 15,5 procenta na 322,3 miliardy eur, letos však očekává zpomalení jejich růstu. Kvůli této předpovědi výrazně oslabily akcie podniku.

Automobilka předpověděla, že tržby v letošním roce zvýší až o pět procent. Finanční ředitel Arno Antlitz poukázal na slabé hospodářské vyhlídky a také na ostrou a konkurenci. Dodal nicméně, že firma by měla těžit z velkého počtu nových produktů a z pokračující disciplíny při kontrole nákladů.

Zajímavost :  Podíl české ekonomiky v EU za dobu členství mírně vzrostl, uvedl ČSÚ

Dnešní zpráva Volkswagenu neobsahuje údaje o vývoji čistého zisku. Podrobnější výsledky loňského hospodaření zveřejní koncern 13. března, napsala agentura DPA.

Koncern Volkswagen už dříve oznámil, že vloni zvýšil celosvětový odbyt o 11,8 procenta na 9,24 milionu vozů po sedmiprocentním poklesu v předchozím roce. Škoda Auto v loňském roce dodala zákazníkům po celém světě 866.800 vozidel. To představuje meziroční nárůst o 18,5 procenta.

Zajímavost :  Míra inflace v EU v únoru zvolnila na 2,8 procenta, v Česku je nižší

“Výsledky za finanční rok 2023 ukazují, že jsme se stali ještě silnějšími,” uvedl v dnešní zprávě Antlitz. “Máme skvělé produkty a spustili jsme ambiciózní program na zvýšení efektivity v celé skupině,” dodal.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO