Z kancléřství do soukromé sféry. Kurz má pracovat pro americkou analytickou firmu

Deník Österreich napsal, že bývalý šéf rakouských lidovců (ÖVP) v USA v těchto dnech v USA podepsal smlouvu v soukromé sféře. Má jít o firmu v investiční branži. List Kronen Zeitung uvedl, že do nového zaměstnání má nastoupit na začátku února, a sice „v globálně působící firmě v Silicon Valley“. Informace o novém angažmá prý Kurz teprve zveřejní.

Podle serveru eXXpress bude Kurz údajně v budoucnu pracovat pro firmu Palantir, která se zabývá analýzou dat.

Bývalý dvojnásobný rakouský kancléř na začátku prosince překvapivě oznámil, že se zcela stáhne z politického života. K tomu ho prý přimělo jednak narození syna, jednak úbytek nadšení pro politiku, který pociťoval zejména v souvislosti s policejním vyšetřováním, kterému nyní čelí.

Zajímavost :  OKD bylo loni ziskové, vytěžilo něco přes 2,5 milionu tun černého uhlí

Kurz, který byl nejmladším kancléřem v dějinách Rakouska, odchod z čela vlády oznámil už 9. října kvůli vyšetřování pro podezření z úplatkářství a zneužití důvěry. Státní zastupitelství politika a několik jeho nejbližších kolegů vyšetřuje kvůli podezření, že v roce 2016 nechali za peníze daňových poplatníků vypracovat průzkumy veřejného míněni zfalšované v Kurzův prospěch.

Celý článek zde