Zákaz algoritmických stablecoinů po dobu příštích minimálně 2 let?

Algoritmické stablecoiny mají být zakázány

Nové stablecoiny kryté aktivy vytvořenými stejnými emitenty nebo „endogenně zajištěné stablecoiny“ nebudou povoleny nejméně po dobu následujících dvou let. Všechny takové stávající stablecoiny budou muset do dvou let změnit svůj obchodní model a získat nové schválení od příslušných orgánů.

Stablecoiny vydané bez řádného schválení určenými regulačními orgány budou nezákonné. Hrozit bude až pětiletý trest odnětí svobody a pokuta ve výši 1 milionu dolarů. Návrh zákona předpokládá, že takové kryptoměny budou zajištěny hotovostí nebo vysoce likvidními aktivy, jako jsou státní dluhopisy.

Návrh zákona má za cíl vytvořit regulační rámec kolem stablecoinů a žádá Federální rezervní systém, aby prozkoumal ekonomický dopad amerického digitálního dolaru (CBDC). Ve spolupráci s Fedem, Federální agenturou pro pojištění vkladů, OCC a Komisí pro cenné papíry pak bude vyprácována studie o již zmiňovaných algoritmických stablecoinech.

Banky potřebují souhlas regulačních orgánů

V návrhu zákona se dále uvádí, že banky a další tradiční finanční instituce budou potřebovat  souhlas federálních bankovních regulátorů – Úřadu pro kontrolu měny (Office of Comptroller of the Currency, OCC) a Federální korporace pro pojištění vkladů (Federal Deposit Insurance Corp).

Návrh se rovněž zabývá otázkou interoperability stablecoinů a federálním bankovním regulátorům a státním dohledovým orgánům svěřuje pravomoc vytvářet standardy. Cílem návrhu zákona je sladit majetkové a účetní standardy stablecoinů s bankami a družstevními záložnami.

Návrh legislativy zakazuje směšování finančních prostředků zákazníků a jejich klíčů s finančními prostředky ze stablecoinů a dalších aktiv, aby uživatelé v případě platební neschopnosti nebo úpadky mohli své investice rychle vyplatit.

Závěr

O návrhu zákona jednají předsedkyně výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů Maxine Watersová a poslanec Patrick McHenry. Vzhledem ke skutečnosti, že ještě nebyl výše uvedenými zástupci podepsán, stále existuje možnost, že v něm budou provedeny změny.

Ačkoli o termínu projednávání zatím nebylo rozhodnuto, výbor by mohl o návrhu zákona hlasovat již příští týden. Na jeho projednání má čas pouze do konce letošního roku a blížící se volby v polovině volebního období nedávají příliš prostoru pro další odklad.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO