Zakladatelé Walmarku, bratři Walachovi, dají až polovinu majetku na charitu

„Dali jsme si s bratry závazek, že do naší nadace převedeme třicet procent celého našeho majetku. Neodvolatelně. Tahle část peněz už nebude patřit nám, bude patřit nadaci a účelu, na který je zaměřená,“ sdělil Forbesu Adam Walach. Částka věnovaná na charitu nemusí být konečná. „Začneme třiceti procenty, uvidíme, jak to bude fungovat. Máme vizi závazku až na polovinu našeho majetku,“ doplnil Valdemar Walach.

Na jaké projekty budou peníze určené na dobročinnost směřovat, zatím bratři neupřesnili. „Je spousta způsobů, jak pomáhat, spousta projektů, které je potřeba podpořit. Na nemocné děti, na postižené, na lidi bez domova,“ uvedl Mariusz Walach.

Zajímavost :  Nákup potravin na webu stoupl o 59 procent, trend už je nezvratný

Bratři zmínili třeba projekty spojené s křesťanstvím. „Jsme věřící lidé a věříme, že křesťanství, jakkoli může být rozporuplně pojímáno, přináší velmi dobré hodnoty,“ řekl Adam Walach.

Bratři Walachovi v roce 1990 založili Walmark, který se stal středoevropským lídrem ve výrobě a distribuci vitaminů, minerálů a doplňků stravy. Původně spadala pod Walmark také třeba výroba džusů Relax. Divizi nápojů bratři prodali už v roce 2004 a celý Walmark pak v roce 2016. Peníze z prodeje Walmarku pak bratři Walachovi podle Forbesu ještě rozmnožili ve svém stávajícím investičním fondu Aternus, který investoval třeba do on-line supermarketu Rohlík.cz.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  OBRAZEM: Divadlo Spirála vstupuje do rekonstrukce. Zničily jej povodně v roce 2002