Zásilkovna zdražuje. Nově doručí i těžší balíky

Služba Mezi námi, která běžným lidem umožňuje poslat balík přes pobočku Zásilkovny na jiné výdejní místo, od 2. května zdraží.

Základní cena zásilek s hmotností do pěti kilogramů stoupne na 79 korun z dosavadních 69 korun. Jde o druhé zvýšení ceny od spuštění služby na jaře 2019, kdy začínala na 65 Kč.

Zásilka z Česka na slovenské výdejní místo zdraží na 89 z dosavadních 85 Kč, do Maďarska na 99 z dosavadních 95 Kč.

Doručení na konkrétní adresu příjemce v Česku však zlevní na 109 Kč z dosavadních 115 Kč. 

Až dosud mohl kdokoliv odeslat přes pobočku Zásilkovny (prostřednictvím mobilní aplikace) jen balík splňující následující podmínky: váha do pěti kilogramů, maximální rozměr jedné strany do 50 cm, maximální součet rozměrů všech tří stran zásilky 120 cm (například zásilka o rozměrech 50×40×30 cm) a minimální rozměry 10×7×1 cm.

Nově bude možné přes službu Mezi námi posílat také zásilky s hmotností od pěti do deseti kilogramů. Jejích základní cena při doručení na výdejní místo je 119 korun, při doručení na konkrétní adresu příjemce 149 korun. Maximální rozměr jedné strany zásilky je 120 cm, maximální součet rozměrů všech tří stran zásilky je 150 cm (například zásilka o rozměrech 70×50×30 cm). Minimální rozměry zůstávají 10×7×1 cm.

Zajímavost :  Prezident Zeman podepsal novelu pandemického zákona, bude platit do konce listopadu

Těžší zásilky do deseti kilogramů začne Zásilkovna doručovat také na výdejní místa na Slovensku (129 Kč) a v Maďarsku (139 Kč). Jejich doručení na adresu v Česku přijde na 149 Kč, na Slovensko na 189 Kč a do Maďarska na 199 Kč.

Poplatek za dobírku v Česku se od 2. května sjednotí na 23 korunách. Při doručení na výdejní místa to znamená zdražení z dosavadních 19 Kč, zatímco při doručení na adresu příjemce se cena nemění (dosud 23 Kč).

Státní Česká pošta umožňuje od loňského listopadu odesílat balíky přes výdejní místa sítě Balíkovna. Jde o jednodušší, dostupnější a levnější možnost oproti odeslání přes pobočku České pošty. Inspirací byla právě Zásilkovna.

Zajímavost :  Energie znovu prudce zdražují. Rekord, který nechcete

Odeslání z Balíkovny přijde na 65 korun, s dobírkou na 84 korun – zdražení služby zatím pošta neohlásila. Zásilku doručí na jinou Balíkovnu, kde si ji adresát musí vyzvednout. Maximální hmotnost takového balíku je 15 kilogramů, musí mít pravidelný rozměr (například krychle, kvádr nebo válec) a nejdelší strana nesmí přesáhnout půl metru.

Přes své standardní pobočky nabízí Česká pošta odeslání balíku na jinou poštu se základní cenou 109 korun pro zásilky s nejdelší stranou do 35 cm. Cenu lze snížit o 20 korun při využití Zákaznické karty (sleva 10 Kč) a předáním podacích dat elektronicky (sleva 10 Kč). Základní cena za balík doručený na konkrétní adresu (Balík do ruky) začíná na 129 korunách, lze ji snížit až o 20 korun.

Zajímavost :  Kvůli vyšším cenám energií a rostoucím nákladům zoologické zahrady v...

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |