Zbrojovka Colt CZ dokončila akvizici výrobce munice Sellier & Bellot

Uherský Brod/Praha – Skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) dokončila akvizici českého výrobce munice Sellier & Bellot. Podnik získala od společnosti CBC Europe S.à r.l. (CBC) za 350 milionů dolarů (téměř osm miliard korun) a prostřednictvím nové emise kmenových akcií. V součtu tak celková cena činí 703 milionů dolarů (16 miliard korun), po odečtení čistého dluhu Sellier & Bellot. Zástupci Colt CZ to dnes ČTK sdělili v tiskové zprávě.

“Dokončení akvizice Sellier & Bellot výrazně posiluje pozici naší skupiny v segmentu výroby malorážové munice a je přirozeným rozšířením našeho záběru nad rámec výroby ručních palných zbraní,” uvedl předseda představenstva Colt CZ Jan Drahota. Zbrojovka oznámila nákup již loni v prosinci, čekalo se ale na schválení regulačních orgánů v různých zemích.

CBC se stala akcionářem Coltu s podílem 27,71 procenta. Nové akcie byly vydány k dnešnímu dni. Zástupce CBC získá místo v dozorčí radě Colt CZ a generální ředitel Sellier & Bellot Radek Musil bude členem představenstva Coltu CZ. “Žádné další personální změny ve vedení Sellier & Bellot se v současnosti neplánují,” uvedla zbrojovka.

Zajímavost :  Technické muzeum v Brně vystavuje desítky motorek, ukazuje jejich proměny

Colt CZ je předním světovým výrobcem ručních palných zbraní a munice pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr, swissAA a 4M Systems. Skupina sídlí v České republice. Ve svých výrobních závodech v ČR, USA, Kanadě, Švédsku, Švýcarsku a Maďarsku zaměstnává více než 3600 lidí. Z 54,5 procenta je vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners SE, dalších 27,7 procenta patří CBC a zbývajících 17,8 procenta tvoří veřejně obchodované akcie.

Zajímavost :  Systém nemocenského pojištění skončil za letošní první čtvrtletí v přebytku 0,23 miliardy...

Společnost Sellier&Bellot vyrábí malorážovou munici. Historie podniku sídlícího ve Vlašimi na Benešovsku sahá do roku 1825. Jeho výrobní portfolio zahrnuje lovecké a sportovní střelivo a komponenty pro pistole a revolvery, pušky, brokovnice a okrajový zápal. Podnik je rovněž významným dodavatelem střeliva pro střelné zbraně pro vojenské a ozbrojené složky po celém světě. Společnost má přibližně 1600 zaměstnanců.

Společnosti CBC Global Ammunition LLC a CBC Europe jsou holdingovými subjekty pro skupinu společností, které jsou mezinárodně aktivní v muničním sektoru. Jsou jimi CBC Brazil, Magtech Ammunition, MEN, SinterFire, New Lachaussée a Fritz Werner. Tato strategická aliance společně tvoří jednu z největších muničních korporací na světě s více než 300 lety zkušeností ve výrobě munice malých a středních ráží.

Reklama

Zajímavost :  Rozlehlý hotel Harmony Club s podzemním bunkrem ve Špindlerově Mlýně bude...

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO