Zemana pustí v sobotu z nemocnice, Fialu má jmenovat v neděli premiérem

Prezident Miloš Zeman bude v sobotu propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice, kam byl ve čtvrtek převezen po pozitivním testu na koronavirus. V neděli v 11:00 pak na zámku v Lánech jmenuje předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že budou dodržena všechna hygienicko-epidemiologická opatření.

Zeman měl Fialu jmenovat předsedou vlády dnes v poledne. Program kvůli hospitalizaci zrušil.

Zajímavost :  IT specialisté i řidiči. Programy ekonomické migrace pomáhají získat firmám pracovníky ze zahraničí

„Podle informací ošetřujícího lékaře profesora Miroslava Zavorala bude prezident republiky Miloš Zeman v sobotu dne 27. listopadu 2021 propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice v Praze na zámek v Lánech,“ napsal Ovčáček. „Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje Petra Fialu do funkce předsedy vlády v neděli dne 28. listopadu 2021 v 11:00 hodin na zámku v Lánech, za dodržení platných hygienicko-epidemiologických opatření,“ dodal.

Zajímavost :  Vývoz zboží z ČR by letos podle Asociace exportérů mohl vzrůst...

Zeman byl ve čtvrtek ráno propuštěn po více než měsíci a půl dlouhé hospitalizaci z Ústřední vojenské nemocnice do domácí péče v Lánech. Vpodvečer byl ale opět převezen do nemocnice kvůli pozitivnímu testu na onemocnění covid-19. Podle Ústřední vojenské nemocnice bylo důvodem preventivní podání monoklonálních látek. V nemocnici měl zůstat na pozorování.

Jak je to s léky na Covid?

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO