Zisk Rosněfti za devět měsíců je na rekordu, firma prodala obří ropný projekt v Arktidě

„Ve třetím čtvrtletí 2021 společnost ukázala silnou finanční výkonnost. V uvedeném období jsme dosáhli nového historického rekordu z hlediska EBITDA na barel ropného ekvivalentu, zatímco absolutní hodnota EBITDA a volných peněžních toků dosáhla nejvyšší úrovně za posledních 12 čtvrtletí,“ uvedl výkonný ředitel Igor Sečin.

Čistý zisk za třetí čtvrtletí se proti předchozím třem měsícům zvýšil o 35 procent na 314 miliard rublů. Tržby vzrostly o 7,1 procenta na 2,32 bilionu rublů, tržby od ledna do září pak meziročně vzrostly o 46,9 procenta na 6,22 bilionu rublů (1,9 bilionu korun).

Firma také oznámila, že v říjnu prodala pětiprocentní podíl v projektu Vostok Oil, za který získala 3,5 miliardy eur. Podíl získalo konsorcium obchodních firem Vitol a Mercantile & Maritime.

Zajímavost :  V krajských parlamentoch bude rozhodovať len 16% žien

Vostok Oil patří k největším projektům na těžbu ropy v Rusku, velikostí srovnatelný s průzkumem nalezišť v západní Sibiři v 70. letech nebo v rozsáhlém projektu Bakken ve Spojených státech v posledních deseti letech. Desetiprocentní podíl v projektu Vostok Oil drží společnost Trafigura, která sídlí ve Švýcarsku a obchoduje s komoditami.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO