Zkušený obchodník, který správně předpověděl poslední pád bitcoinu, nyní vidí lokální dno

Zatímco se trh s kryptoměnami řítil střemhlav k epickému krachu na vlně hrůzného vývoje, veterán Peter Brandt předpověděl, že bitcoin míří k prosincovým minimům v roce 2020 poblíž 28 000 USD. Zatímco investoři nyní zoufale hledají světlo na konci tunelu, Brandt naznačuje, že volný pád bitcoinového trhu možná právě dosáhl dna.

Peter Brandt: Lokální dno bitcoinu je na úrovni 27 000 USD

Možná jsme již dosáhli dna. Peter Brandt ve čtvrtečním tweetu poznamenal, že úroveň 27 tisíc dolarů by mohla být lokálním dnem pro bitcoin. Klasický chartista uvedl, že masivní nárůst objemu naznačuje, že obchodníci kapitulují.

“Toto je ten typ objemového spiku, který může naznačovat vyvrácenou kapitulaci a začátek konce ročního poklesu. Může masakr pokračovat? Možné je všechno – a to včetně lokálního dna. Jako možné dno jsem zmínil oblast 27 000, a to by mohl být právě BTC.”

Podle Brandta přišlo oslabení, když se krach stablecoinu terra odrazil do “důvěryhodného” bitcoinu. Terra LUNA ztratila téměř 100 % své hodnoty během necelého týdne, když UST ztratil svůj dolarový peg. Tento krach byl považován za jeden z nejrychlejších a nejdivočejších v historii kryptoměn a měl neblahé dopady na celý kryptoměnový ekosystém.

Zajímavost :  Ministr Síkela zaslal Evropské komisi dopis ve věci dotace pro pekárnu Zelená louka

Celkově se trh s kryptoměnami za posledních 48 hodin propadl o 10,70 %, přičemž referenční kryptoměna bitcoin klesla o 11,59 % na aktuální cenu těsně nad 30 tisíc dolarů. Ostatní hlavní kryptoměny se tento týden propadly: ethereum se propadlo o 19,29 % a například XRP, cardano (ADA) a Solana (SOL) ztratily více než 25 % své hodnoty.

Debakl stablecoinů

Pozoruhodné je, že ke krachu kryptoměn dochází v souběhu s krachem na akciových trzích. Od rozhodnutí Fedu z minulého týdne zvýšit úrokové sazby mají ceny akcií klesající tendenci.

Jak je patrné, fundamenty bitcoinu ustoupily do pozadí, protože převládá obchodování řízené strachem. Kryptoměnoví investoři stále častěji spěchají s odchodem z trhu, což vedlo ke ztrátě vazby Tetheru USDT na dolar. Největší světový stablecoin se na hlavních burzách na okamžik dostal na minimum 0,96 USD, což vyvolalo obavy z blížící se spirály smrti podobné UST.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině ONLINE: Země NATO dodají Ukrajině více zbraní, válka může trvat měsíce, řekl Stoltenberg

Nicméně technický ředitel Tetheru Paolo Ardoino ujistil držitele USDT, že za posledních 24 hodin bylo vykoupeno více než 300 milionů tokenů za 1 USD peg. USDT se mírně zotavil, ale v době zveřejnění mění majitele za 0,99 USD, podle údajů stažených z CoinMarketCap.

Vzhledem k tomu, že strach, nejistota a pochybnosti (FUD) jsou nyní na úrovni připomínající katastrofu na kryptotrhu v roce 2018, je možné všechno a bitcoinový masakr by mohl pokračovat. Brandt však vidí, že v zóně 27 tisíc dolarů se vytváří základna, která může kryptoměnu číslo jedna připravit na další růst.

Závěr

Pokud má opět pravdu, pak se připoutejte. Bitcoin by mohl brzy povstat jako Fénix z popela. Držíte se pořád, nebo jste na vážkách?

Zajímavost :  VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA OZNÁMENÍ

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |