Zlato a stříbro: Je nyní ten správný čas na nákup před dalším cenovým vzestupem?

Série slabších ekonomických dat může přimět Fed ke snížení sazeb ještě v tomto roce. Mezitím ceny zlata konsolidují poblíž 2 300 USD a stříbro testuje důležitou úroveň podpory.

Ceny zlata a stříbra zažily v dubnu korekci, zejména ve druhé polovině měsíce. Toto stažení následuje po období silných zisků a shoduje se s mírným posílením amerického dolaru poté, co Fed zachoval svůj jestřábí postoj. Kromě toho snížená nákupní aktivita centrálních bank, jako je např. čínská, dále tlumila poptávku.

Střednědobý a dlouhodobý výhled pro drahé kovy však zůstává optimistický. Klíčovým faktorem tohoto optimismu by mohla být potenciální změna měnové politiky Fedu v důsledku nedávných slabých údajů z USA. Mezi tyto údaje patří údaje o inflaci, růstu HDP a trhu práce, které zaostaly za prognózami.

Fed zůstává klíčovým faktorem pro zlato a stříbro

Na nedávném zasedání Fedu zůstala měnová politika beze změny. Analytici pozorně sledují klíčové ekonomické ukazatele, protože série trvale slabých údajů by mohla vyvolat změnu politiky. Pokud inflace zůstane navzdory zpomalujícímu se růstu a slabému trhu práce vytrvale vysoká (nad 3 %), Fed může stát před obtížným rozhodnutím.

Zajímavost :  Trh s kryptoměnovými deriváty stagnuje i přes rostoucí cenu bitcoinu

Pokud Fed upřednostní prevenci recese před kontrolou inflace, mohlo by se stát, že dojde ke snížení sazeb. To by oslabilo dolar, snížilo tlak na výnosy dluhopisů a podpořilo dlouhodobý růstový trend zlata a stříbra. Dokud však další ekonomické údaje situaci nevyjasní, můžeme být svědky pokračování současného bočního pohybu cen.

Technický výhled zlata

Ceny zlata již více než dva týdny konsolidují a pohybují se mezi 2 300 a 2 360 USD. Proražení pod spodní hranici by mohlo signalizovat pokračování klesajícího trendu s dalším potenciálním cílem na úrovni 2250 dolarů za unci.

Zajímavost :  Deň matiek precítila aj prezidentka Čaputová. Matky dôverujú v schopnosti svojich detí možno niekedy viac ako deti samotné, hovorí

Naopak vzestup nad 2 360 USD by mohl otevřít cestu k opětovnému dosažení historických maxim nad 2 400 USD.

Stříbro našlo support na 26 USD

Býci na trhu se stříbrem ukazují sílu a úspěšně brání klíčovou úroveň supportu poblíž 26 dolarů za unci. Pozitivní momentum je podpořeno vytvořením dvojitého dna na grafu.

Při pohledu do budoucna stojí býci před další překážkou na úrovni 28,70 USD za unci, kde se vytvořila zóna rezistence. Prolomení pod kritickou hladinou supportu 26 dolarů by však znamenalo výrazný pohyb směrem dolů. Scénář by pravděpodobně vyžadoval silný americký dolar, potenciálně podpořený zachováním jestřábího postoje Fedu.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Bitcoin může dosáhnout 130 000 dolarů do září roku 2025

Doporučujeme ke čtení také :