Zonky mění poplatky u Rentiéra. Vstupní končí, průběžný roste

Zonky mění poplatky u své služby Rentiér. Pro nové smlouvy uzavřené od dneška ruší vstupní poplatek ve výši 1,9 % a naopak zvyšuje poplatek za správu z 2,4 na 2,9 %. Podmínky pro stávající investory se nemění.

Vstupní poplatky se stejně jako u dalších investic hradí v momentě, kdy peníze na investici pošlete. Když tedy dosud Zonky vybíralo 1,9 %, znamenalo to, že za 10 investovaných tisíc zaplatíte 190 korun. Správcovský poplatek je naopak průběžný a 2,9 % jsou roční cena. Z deseti tisíc si tedy Zonky vezme ročně 290 korun. Správcovský poplatek je už odečtený od finálního zhodnocení, a také od výše zmíněného předpokládaného zhodnocení ve výši 3,05 %.

Jde o druhou úpravu ve službě za poslední týdny. V dubnu Zonky snížilo minimální vklad z 50 na 10 tisíc korun.

Zajímavost :  KOMENTÁŘ: Vir přivedl lidi k přírodě víc než Greta

Produkt Zonky Rentiér pro individuální investory vstoupil na trh v listopadu 2019. Funguje na bázi P2P půjček a aktuálně pro nové smlouvy očekává hrubý roční výnos 3,05 %. Oproti samostatným investicím do půjček se snaží minimalizovat riziko automatickým rozložením do několika stovek úvěrů napříč celým portfoliem Zonky.

Investice prostřednictvím služby Rentiér jsou dostupné také přes pobočky Air Bank. Dále samozřejmě zůstává možnost sjednat si Zonky Rentiéra online přímo na webu Zonky.

Zájemci si mohou službu sjednat a využívat také v mobilní aplikaci My Air. Zatím jde o pilotní provoz pro vybranou skupinu klientů, zapojit se však mohou i další zájemci, kteří pošlou zprávu ze svého internetového nebo mobilního bankovnictví. Klienti uvidí v aplikaci nejen přehled svých investic prostřednictvím služby Rentiér a jejich zhodnocování v čase, ale prostřednictvím aplikace do ní mohou také kdykoliv investovat další peníze.

Zajímavost :  H&M spustilo půjčovnu obleků. Chce pomoci s prvním dojmem během pohovorů

Společnost Benxy provozující službu Zonky se loni stala dceřinou společností Air Bank. Obě společnosti patří do skupiny PPF, respektive Home Credit.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,… Další články autora.

Zajímavost :  Předběžný odhad ČSÚ: Česká ekonomika klesla v 1. čtvrtletí meziročně o 2,1 procenta

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO