Zpráva EU doporučuje přehodnotit regulaci DeFi

Evropská komise vydala 7. dubna zprávu “European Financial Stability and Integration Review 2022”, která obsahuje 12stránkovou kapitolu o DeFi. Autoři zprávy navíc představují rozumný přístup k tomuto tématu.

Zpráva EU: DeFi může pomoci

Zpráva ukazuje, jak může DeFi pomoci snížit náklady na finanční audit a poskytnout značné příležitosti pro přeshraniční finanční integraci.

Evropská komise prokázala nečekané pochopení pro to, jak DeFi vlastně funguje, když jej označila za něco odlišného od tradičních financí a uznala, že současný systém bude vyžadovat přehodnocení regulace.

Patrick Hansen, odborník na kryptoměny a konzultant ve společnosti Presight Capital, který již léta sleduje evropské regulace, se podělil o některé zásadní informace z nedávno zveřejněné zprávy Evropské komise.

Hlavní body zprávy EU

Komise Evropské unie ve zprávě definuje DeFi jako “nově vznikající formu autonomního finančního zprostředkování v decentralizovaném digitálním prostředí poháněnou ‘chytrými smlouvami’ na veřejných blockchainech“. Uznává, že inteligentní smlouvy mohou nahradit regulované zprostředkovatele, a navrhuje, aby se regulační úsilí zaměřilo na komunikaci s týmy, které tyto smlouvy vytvářejí.

Zajímavost :  Investor TPG míří na burzu, oceněn může být více než devíti miliardami dolarů

Jak je uvedeno ve zprávě, systém DeFi má oproti tradičnímu finančnímu systému několik výhod. Mezi ně patří např:

“DeFi oproti tradičnímu finančnímu systému zvyšuje bezpečnost, efektivitu, transparentnost, dostupnost, otevřenost a interoperabilitu finančních služeb.”

Zpráva se zabývala potenciálem veřejného blockchainu pro výzkumné pracovníky a orgány dohledu. Mají volný přístup k historickým datům a datům o obchodování v reálném čase. Může pomoci pochopit rizika, která “často zůstávají nejasná”.

Ucelenější přístup

Zpráva se vyslovuje pro ucelenější a integrovanější přístup k regulaci, který by zohledňoval jak finanční subjekty, tak jejich činnosti. Navrhuje posunout rovnováhu od systémů založených na subjektech k systémům založeným na činnostech.

Zajímavost :  Dokdy podat daňové přiznání za rok 2021? Stáhněte si daňové formuláře

Zpráva navrhuje:

“Je však zřejmé, že pouhé kopírování tradičních regulačních přístupů v decentralizovaném prostředí nemusí být řešením, protože se tradičně zaměřují na zprostředkovatele, kteří hrají ve finančním systému ústřední roli. Přizpůsobení regulačního rámce decentralizovanému prostředí může být náročné a vyžadovalo by přehodnocení přístupu k regulaci.”

Po několika kontroverzních epizodách je kapitola DeFi v nedávném návrhu nařízení EU úlevou. Takže to, co bylo původně plánováno jako zákaz PoW-miningu, bylo naštěstí vráceno zpět a novela nařízení o převodech finančních prostředků se nezaměří na peněženky, které nejsou v úschově.

Závěr

Vypadá to, že EU se k regulaci kryptoměn a DeFi opravdu chce postavit čelem a postavit rámec, který bude přívětivý. Co si o tom myslíte vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zajímavost :  Metabyznys Ondřeje Malého: Musk „nákupem“ Twitteru ukazuje, že nerozumí sociálním sítím

Celý článek zde |