29.7.2024 Přehled trhu: Bitcoin stoupá k 70 000 USD! budou akciové trhy dále klesat?

Vítáme vás u dalšího přehledu trhu pro akciové indexy, kryptoměny, drahé kovy a další investiční aktiva. Bitcoin se během víkendu zvedá až po 70 000 USD. Zatímco akciové trhy zažívali minulý týden spíše prodejní tlak. Bude to tento týden jiné?
Zlato se pokouší udržet poblíž 2390 USD za unci, avšak stříbro se propadá výrazněji a dnes ráno nachází supportní hladinu kolem 28 USD za unci. Tento týden bude pokračovat Americká výsledková sezóna hned pro několik důležitých společností.

Video: Největší akciový pokles od prosince 2022

Nejvolatilnější kryptoměny

Bitcoin se během víkendu zvedá až lehce pod hladinu 70 000 USD. Zde se bude rozhodovat, jestli je nákupní zájem dostatečně velký a protlačí rezistenční pásmo. Níže se podíváme jaké hladiny je teď důležité hlídat. Altcoiny už 2 týdny postupně stabilně rostou a následují vývoj trendu u Bitcoinu. Můžeme očekávat nějaký zvrat v trendu?

Makro kalendář a výsledková sezóna

Tento týden nás čeká zajímavá kombinace důležitých makro dat a velkých společností, které budou reflektovat aktuální sílu americké ekonomiky a spotřebitelů.

Nejdůležitější data začnou přicházet v úterý, hlavně vývoj HDP v eurozóně a inflace v Německu. Podle analytiků se předpokládá lehký růst meziměsíční inflace, avšak beze změny pro meziroční inflaci. Daleko zajímavější bude středeční oznámení inflačních dat pro celou eurozónu. Tam se očekává lehký pokles celkové inflace ze 2,5 na 2,3 procentních bodů. Lehce klesat by měla i jádrová inflace.

Ve čtvrtek budou důležitá ještě data pro žádostí o podporu v nezaměstnanosti v Americe. V pátek už zveřejní celkovou americkou nezaměstnanost.

V rámci výsledkové sezóny se objeví hned několik zajímavých společností. Za velký technologický sektor tam bude Microsoft, Amazon, Apple a Meta. Za sektor polovodičů AMD, Intel a Arm. Sílu spotřebitele nám prozradí data od McDonalds a Mastercards.

Zajímavost :  [Souhrn článků] + Jim Cramer svými odhady možná nepřímo podpořil šance Donalda Trumpa v prezidentských volbách

Na závěr ve čtvrtek reportuje za těžaře zlata společnost Agnico Eagle. Jsem zvědavý jestli negativně překvapí podobně jako minulý týden Newmont, kterému výrazně rostou náklady na těžbu. Samozřejmě tyto společností patří k jedním z největších. To častokrát neznamená, že musí být nutně nejlepší. Avšak ukážou nám jak se vyvíjí trend nákladů v sektoru.

Bude korekce na akciovém trhu pokračovat?

V poslední týdenní analýze jsme se podívali na překoupenost a možné budoucí zisky akciových indexů. Vyhlídky vůbec nevypadají tak dobře, nato jaká positivní nálada panuje mezi investoři na sociálních sítích. Dnes si ukážeme spíše pohled Technické analýzy na velké technologické indexy.

Všimněte si rostoucí bílý kanál ve kterém se pohybujeme od března 2020. V ten moment se začalo do ekonomiky tlačit ještě více peněz skrze stimulační balíčky pro spotřebitele. Aktuálně máme dosažený druhý dotek s horní růstovou trendovou linii, kde dochází k zamítnutí. Trhy tím pádem může v nejbližších týdnech až měsících čekat značná korekce.

Sleduj Adamovo investiční portfolio s pravidelným komentářem, jak postupuje.

A mnoho dalšího bonusového obsahu.

Předpoklady jsme si uvedli ve výše zmíněné minulo týdenní analýze, objevuje se však stále více varovných signálů proč omezit expozici velkým americkým technologickým indexům. Třeba známý investor Michael Burry nedávno vyprodal všechny svoje americké technologické akcie a nabral místo toho značně podhodnocené čínské společnosti. Mimo jiné má část portfolia alokovanou do fondu pro fyzické zlato od společnosti Sprott. To je velmi defenzivní postoj a příprava na možnou korekci amerického akciového trhu.

Na grafu indexu S&P 500 můžeme sledovat postupné klesání indikátoru RSI a MACD. Tím pádem se zintenzivňuje divergence, která reprezentuje slabost trhu. To samé je možné vidět i na zobchodovaných objemech. Léto bývá pro většinu trhů slabé.

Zajímavost :  [Souhrn článků] + Jasnější regulace přitahuje hedgeové fondy ke kryptoměnám

Mnoho investorů a velkých institucí se stahuje z trhu a jde si užít dovolenou. Pro index S&P 500 očekávám kopírování menších indexů jako je ETF pro polovodiče (ticker SMH) nebo Nasdaq 100. Trend mu udává jenom malá hrstka technologických akcií, které jsou jednoznačně překoupené.

Od indexu S&P 500 osobně očekávám v nejbližších 2 letech spíše znatelnější korekci a výraznou podvýkonnost po silném spekulativním období. Avšak musíme si počkat na reálná data z výsledkové sezóny.

Pokud se potvrdí i od dalších společností slábnoucí spotřebitel, projeví se to na poklesu zisků a tím pádem ještě vyšším oceněním akcií na základě poměru PE. Ten sleduje značná část analytiků i investorů a srovnává ho v historickém kontextu. Avšak teď má dle mého názoru smysl se spíše přesouvat do tzv. safe haven investic, kde je i potenciál zajímavého zhodnocení.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Bitcoin se pokouší o hladinu 70 000 USD

Bitcoin se během víkendu vyšplhal až lehce pod 70 000 USD. Minulý týden dokončil lehkou korekci pokles až po 63 500 USD a zájem nakupujících ho táhne výše. Teď má smysl sledovat rezistenční pásmo od 70 000 USD po 74 000 USD, kde očekávám značný prodejní tlak. Část investorů, která ho ve spekulaci nakoupila poblíž maxima se ho bude chtít zbavit s minimální ztrátou. Zároveň je poblíž vrcholu výborný poměr pro shortování pro velké instituce.

Na šestihodinovém grafu výše můžeme vidět přiblížení k rezistenčnímu pásmu (červené horizontální linie) od 70 000 po 74 000 USD. Pro další výrazný růst bych však chtěl vidět potvrzení hladiny 72 000 USD jako supportní zóny.

Následně jsem ochotný vstoupit do dlouhé pozice. Avšak i tak bych do toho šel jenom velmi opatrně se stoplossem pod 70 000 USD. Poslední 3 týdny se trend Bitcoinu pohybuje proti vývoji technologických akcií, avšak stejný typ investorů spekuluje a drží oba aktiva. V případě dalšího poklesu akciových indexů bych čekal značný pokles i pro Bitcoin.

Zajímavost :  Miliardář Bill Gates má 70 % portfolia své nadace pouze v těchto 3 akciích

Indikátory RSI a MACD vypadají neutrálně až lehce od šesti hodinového grafu až po dvoudenní graf. Tím pádem je tam prostor pro další lehký růst. Je však nutné si být vědom rizik pro vstup do dlouhé pozice.

Vznikající žlutá stranová struktura (kanál) je statisticky spíše konsolidační (reakumulační) struktura před dalším růstem. Tím pádem mi vrtá v hlavě myšlenka, jestli už je Bitcoin vnímán jako digitální zlato a mohl by sloužit jako ochrana investic v případě recese?

Budu rád pokud se podělíte v komentářích o váš názor, jestli Bitcoin dospěl do stádia, kdy ho v případě krize budou investoři brát jako bezpečné aktivum (digitální zlato) nebo spíše spekulaci?

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO