Český výrobce letadel Aircraft Industries dodá pět letounů L 410 NG do Senegalu

Kunovice (Uherskohradišťsko) – Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá pět letounů L 410 NG, tedy nové generace, do Senegalu. Létat budou v barvách tamního největšího státního dopravce Air Senegal. První dva stroje dnes odletěly z Kunovic, uvedli zástupci společnosti na webových stránkách. Finanční podmínky obchodu firma nezveřejnila.

Letadla, která dnes ráno zamířila k novému zákazníkovi, čeká přes 5000 kilometrů dlouhá trasa se čtyřmi mezipřistáními. “V loňském roce jsme pronikli s letouny na trhy ve Střední Asii, nově posilujeme také na trzích v Africe. Naše letouny mají díky svým specifickým vlastnostem mnoho výhod, a proto věřím, že Senegal bude dalším z mnoha spokojených uživatelů těchto legendárních strojů na africkém kontinentu,” řekl Jiří Podpěra, prezident společnosti Omnipol, která Aircraft Industries získala předloni od tehdejšího ruského majitele, firmy Ostov.

Zajímavost :  PRE staví na Sokolovsku svou největší fotovoltaickou elektrárnu za 400 mil. Kč

Ve srovnání se starším modelem L 410 UVP-E20 nabízí L 410 NG vylepšené letové parametry a provozní charakteristiky, modernější technologie a inovovanou avioniku. “Konkrétně má delší dolet, přepraví také o 500 kilogramů více nákladu. Dvojnásobně byl zvětšen také zavazadlový prostor,” uvedli zástupci Aircraft Industries. Obě letadla mohou přepravit až 19 pasažérů. Kromě civilních verzí vyrábí podnik i nákladní, ambulantní, výsadkové nebo pozorovací verze letadel.

Letoun L 410 NG je ve společnosti kompletně konstruován, na jeho výrobě se podílí více než 600 českých firem. K výrobě jednoho stroje je zapotřebí 13.000 součástek, 15.000 šroubů, 15.000 metrů kabelů a 180.000 nýtů.

Zajímavost :  V Lednicko-valtickém areálu symbolicky zahájili plavební sezonu

Předloni Aircraft Industries skončil ve ztrátě 213,2 milionu korun, o rok dříve vykázal zisk přes 54 milionů korun. Hospodaření podniku v roce 2022 ovlivnily protiruské sankce, před válkou na Ukrajině byl pro něj ruský trh stěžejní. Společnosti klesly také tržby. Zatímco v roce 2021 utržila z prodeje vlastních výrobků, služeb a zboží téměř 1,782 miliardy korun, předloni to bylo zhruba 527,9 milionu korun. Hospodářský výsledek za loňský rok zatím oficiálně nezveřejnila.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Nejrychleji rostoucí firmou Evropy je český distributor solárních technologií Raylyst....

Doporučujeme ke čtení také :