Analýza: Banky snižují úročení spořicích účtů, nejvyšší jsou kolem čtyř procent

Praha – Banky v posledních týdnech opět snižovaly základní sazby spořicích produktů. Nejvyšší sazby na spořicích účtech jsou vesměs pod pěti procenty, spíše se ale pohybují kolem čtyř procent. Důvodem je snižování sazeb České národní banky. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Česká národní banka dnes rozhoduje o dalším snížení sazeb, které nyní činí 4,5 procenta.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu lze nadále získat u Trinity bank, která nabízí novým klientům úrok 5,08 procenta do 250.000 korun. Pro vklady od 250.000 Kč do milionu platí sazba 3,58 procenta.

U VÚB Banky lze získat na spořícím účtu úrok 4,6 procenta pro veškeré vklady, aniž je stanovena jejich horní hranice nebo další podmínky. Jde ale o pobočku slovenské banky a nedodá-li klient potvrzení o daňovém domicilu z finančního úřadu, strhne mu banka daň 19 procent. Od 2. října ale platí nová nižší úroková sazba 4,45 procenta.

Max banka, dříve Expobank CZ, nabízí úrok 4,25 procenta garantovaný do konce září, platící až do vkladu 500.000 Kč. UniCredit svém spořicím účtu nechává úrok čtyři procenta, ale jen pro nové klienty, kteří si zároveň založí běžný účet. Fio banka snížila sazbu na 4,2 procenta, kterou se na spořícím účtu úročí vklady do 500.000 Kč.

Zajímavost :  Statistici dnes zveřejní lednová data zahraničního obchodu

Úrok 4,15 procenta nabízí Partners banka. Nestanoví limit na maximální úročenou částku, je však nutné zaplatit každý měsíc pětkrát kartou, jinak banka po třech měsících sazbu sníží na 2,1 procenta.

Air Bank snížila sazbu a aktuálně nabízí 3,4 procenta pro vklady do milionu. Je však nutné pětkrát měsíčně zaplatit kartou a na běžném účtu musí mít klient za měsíc příjem alespoň 25.000 Kč. Creditas nabízí sazbu 4,3 procenta pro vklady do 500.000 Kč. mBank nabízí 4,25 procenta, podmínkou je ale běžný účet a volba jednoho až osmi ‘cílů’. Moneta Money Bank momentálně nabízí 3,5 procenta pro vklady do milionu Kč. U Komerční banky se klienti mohou dostat až na sazbu čtyři procenta. Základní úročení je dvě procenta a do 200.000 Kč.

Zajímavost :  Kontrolu nad francouzskou firmou Casino přebírá nový tým kolem Křetínského

Klienti Raiffeisenbank mohou stále dosáhnout na sazbu až 4,5 procenta, kterou banka garantuje do 30. září. Z toho základní úroková sazba je 0,1 procenta a bonusová 4,4 procenta. Ta jde získat, pokud klienti třikrát měsíčně zaplatí kartou. J&T Banka nabízí 3,5 procenta, ale podmínkou je minimální vklad milion Kč.

U České spořitelny lze získat sazbu 4,5 procenta, ale do 400.000 Kč. K tomu je třeba mít Plus účet, internetové bankovnictví George a investovat nebo přispívat na penzijní spoření minimálně 2000 Kč měsíčně. ČSOB nabízí úročení 4,25 procenta pro vklady do 250.000 Kč. Je však nutné pětkrát měsíčně zaplatit kartou a nejméně jednou za tři měsíce se podívat do ČSOB Smart. Úročení platí do 15. října.

Pokles úrokových sazeb zahájila ČNB loni v prosinci, kdy v prvním kroku snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Předtím byly sazby rok a půl sedm procent. Letos v únoru ČNB snižování sazeb zrychlila, když sáhla k poklesu o půl procentního bodu. Na březnovém, květnovém i červnovém zasedání stejný krok zopakovala. V srpnu je snížila o čtvrt bodu.

Reklama

Zajímavost :  Skupině Air Bank loni klesl čistý zisk o 14 procent na 2,55 miliardy Kč

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO