Altcoinový býčí trh ještě neskončil, tvrdí přední analytik

Rok 2024 byl pro kryptoměnový trh plný nepředvídatelných zvratů. Očekávaný „Uptober“, tedy měsíc říjen s růstem cen, se nekonal – místo toho však vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách spustilo plnohodnotný bull run v listopadu.

*Novinkový článek obsahuje reklamu inzerenta

Dne 4. listopadu se bitcoin (BTC) obchodoval za přibližně 68 800 dolarů, ale po zmíněném bull runu dosáhl nového historického maxima (ATH) na ceně 108 135 dolarů. Altcoiny nezůstaly pozadu – mnoho zavedených kryptoměn a tokenů zaznamenalo skvělé výnosy. 

Nicméně v polovině prosince bitcoin narazil na překážku. Jeho cena klesla až na 92 000 dolarů, což je klíčová úroveň podpory, a od té doby se mu nepodařilo rozhodně překonat hranici 100 000 dolarů. V době psaní článku se obchodoval za 94 970 dolarů.

Bitcoin na 4 hodinovém grafu. Zdroj: TradingView

Mnozí spekulovali, že první korekce bitcoinu povede k tzv. „altcoinové sezóně“ – období, kdy menší kryptoměny překonávají výkonnost největší digitální měny. Ukazuje se však, že altcoiny také zaznamenaly pokles býčího momenta. Částečně lze tento vývoj přičíst obyčejnému vybírání zisků, nicméně zásadní roli sehrálo i rozhodnutí Federálního rezervního systému (Fed) o omezení počtu snižování úrokových sazeb v roce 2025. To zhoršilo profil poměru rizika a výnosu u spekulativních aktiv, jako jsou kryptoměny.

Pokles na trhu již trvá déle, než většina očekávala. A zatímco pesimističtí komentátoři už vyhlašují konec altcoinového býčího trhu, jeden známý analytik přichází s mnohem optimističtější predikcí.

Michaël van de Poppe zdůrazňuje makroekonomické faktory ve své býčí analýze altcoinů

Medvědí sentiment na trhu s kryptoměnami převládá. Nicméně známý kryptoměnový analytik Michaël van de Poppe sdílel ve svém nedávném příspěvku na sociální síti X mnohem optimističtější pohled na aktuálně stagnující trh s altcoiny.

Zajímavost :  Expert Kopáček: Útočiť mohlo rusko-ukrajinské zloženie hackerov. Sabotáž zamestnancov katastru úplne nevylúčil

V současné době býčí dynamiku brzdí silný dolar, obavy (FUD) ohledně Tetheru (USDT) a vysoké výnosy dluhopisů. Ačkoli van de Poppe připustil, že současná situace je „hrozná jízda“ a že jeho vlastní výnosy také utrpěly, upozornil, že altcoiny se obchodují na cyklickém minimu v porovnání s bitcoinem. Dále zdůraznil několik makroekonomických katalyzátorů, které by mohly obnovit býčí sentiment.

Analytik poukázal zejména na inflaci, růst HDP a pracovní trhy. Podle van de Poppeho by podprůměrné výsledky nebo slabost v kterékoli z těchto kategorií mohly vést k nové fázi kvantitativního uvolňování (QE), zvýšené likviditě a tím k mnohem příznivějšímu prostředí pro spekulativní aktiva.

Nakonec, i když sliby zvoleného prezidenta se ne vždy naplní, analytik věří, že Trumpovy záměry snížit úrokové sazby (i když to prezident nemůže udělat přímo) by mohly přinést ovoce. To by ve výsledku podpořilo riziková aktiva, jako jsou altcoiny.

Meme coiny na vzestupu: Novinka Wall Street Pepe

Současná situace také otevírá dveře pro meme coiny, které během altcoinové sezóny často vykazují masivní zisky. Jedním z nejočekávanějších projektů je Wall Street Pepe, nový hráč v segmentu meme coinů, který již během svého předprodeje přitáhl značnou pozornost. Tento projekt kombinuje sílu komunity a obchodních nástrojů, což mu dává potenciál stát se jedním z nejúspěšnějších meme coinů roku 2025.

Zajímavost :  POČASIE: Slovensko čaká slnečný deň s nízkou oblačnosťou. Denná teplota vystúpi na 3 stupne

Wall Street Pepe (WEPE) se stává jedním z nejvíce diskutovaných projektů v oblasti meme coinů, přičemž během několika týdnů svého předprodeje získal ohromujících 47 milionů dolarů. Díky kombinaci humoru a užitné hodnoty si projekt rychle získává přízeň investorů, kteří oceňují nejen potenciální výnosy, ale i přístup k obchodním signálům a strategiím. Tyto nástroje mají pomoci malým investorům lépe zvládnout volatilitu kryptoměnového trhu.

Jedním z klíčových prvků Wall Street Pepe je jeho stakingový mechanismus, který umožňuje držitelům tokenů generovat roční procentní výnos (APY) až 27 %. Projekt plánuje během následujících dvou let alokovat 24 miliard tokenů jako odměny za staking.

Tento prvek potvrzuje dlouhodobou vizi projektu, o čemž svědčí i skutečnost, že již bylo uzamčeno téměř 30 miliard tokenů. Přesto, jako u všech meme coinů, i u WEPE existují rizika. Potenciální investoři by měli postupovat obezřetně, zejména proto, že funkce projektu teprve čekají na spuštění.

Wall Street Pepe staví na síle komunity WEPE Army a přináší inovativní přístup k trhu s meme coiny. Projekt je inspirován skupinou Wall Street Bulls z Redditu, která dosáhla masivních zisků během ságy s akciemi GameStop v roce 2021.

Zajímavost :  Rázsochy zbúrali kvôli KDH, povedal Drucker. Mali ste päť ministrov zdravotníctva a dnes sme v rozklade, kritizuje Karas

Hlavním cílem Wall Street Pepe je vytvořit prostředí, kde mohou malí investoři prosperovat díky sdílení obchodních strategií, signálů a tipů. Kromě toho budou na platformě probíhat týdenní obchodní soutěže, ve kterých nejlepší účastníci získají zdarma WEPE tokeny, což dále motivuje komunitu k aktivní účasti.

S aktuální cenou 0,00036646 USD za token a denním nárůstem přes 1,4 milionu dolarů se projekt rychle blíží k historickému milníku 50 milionů dolarů. Tokeny je možné zakoupit prostřednictvím oficiální webové stránky nebo aplikace Best Wallet, která umožňuje jednoduchou správu WEPE. 

Wall Street Pepe má všechny předpoklady stát se jedním z klíčových hráčů v oblasti meme coinů během býčího trhu v roce 2025. Pro aktuální informace mohou zájemci sledovat projekt na platformách X (Twitter) a Telegram.

*Příspěvek je reklama a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Nejedná se o investiční doporučení. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko. Kryptoměny jsou velmi spekulativní a neregulované, hrozí riziko ztráty kapitálu.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO