Jarošovský pivovar rozšiřuje výrobu, ročně může uvařit až 13.000 hektolitrů piva

Uherské Hradiště – Jarošovský pivovar z Uherského Hradiště v těchto dnech dokončuje rozšiřování kapacity výroby. Ročně mu to umožní uvařit až 13.000 hektolitrů piva. Dosavadní kapacita je přibližně 9000 hektolitrů, což z něj přesto dělá největší pivovar ve Zlínském kraji. Investice do třetí nádoby ve varně o objemu 20 hektolitrů, čtyř tanků na kvašení piva, každého o objemu 40 hektolitrů, a také do chlazení přišla na 6,4 milionu korun, řekl dnes ČTK ředitel pivovaru Martin Melichárek.

Fotogalerie

Velká poptávka je podle něj po pivu, které si zákazníci koupí přímo v pivovaru. „Máme tady prodejnu a lidi si na víkend objednají bečku domů. K tomu my jim půjčíme výčep, v pondělí nám to vrátí a všichni jsou spokojeni. Konzument se přesouvá trošičku z těch hospod ke konzumaci doma a my s tím trendem jdeme. My proti němu nebojujeme,“ řekl ředitel.

Předloni pivovar pořídil za 5,3 milionu korun stáčecí linku, která umožňuje plnění piva do litrových PET lahví i půllitrových plechovek. Za hodinu je schopna naplnit 1500 lahví. „Tím jdeme vpřed konzumentovi. Tím se nám podařilo i na mírně klesajícím trhu udržet hektolitry a zároveň si udržet ziskové marže a tak dál,“ uvedl Melichárek.

Zajímavost :  Volkswagen ID.4 čeká za rok výrazná modernizace

Základní produkce pivovaru zahrnuje desetistupňové výčepní pivo Galánka, jedenáctistupňový ležák Jura, dvanáctistupňový ležák Matúš, třináctistupňový ležák Joža, čtrnáctistupňový ležák Šohaj a patnáctistupňové svrchně kvašené pivo typu IPA. Každý rok pivovar uvaří i několik pivních speciálů. Pro letošní léto je to nízkoalkoholické sedmistupňové pivo Grepoš, deset procent jeho objemu tvoří grepový džus. První várku o objemu 40 hektolitrů uvedl podnik na trh v červnu, vyprodala se za čtyři dny. „Už jsem nechal uvařit další tank, protože si myslím, že přes sezonu to bude mega hit,“ řekl Melichárek.

Pivo z Jarošova si lze koupit v podnikových prodejnách, ale například i v prodejnách některých obchodních řetězců. Čepují jej také hospody a restaurace na Uherskohradišťsku a v širokém okolí. Podnik pivo plní do sudů, PET lahví, plechovek a skla. Vyváží jej také na Slovensko a do Velké Británie.

Zajímavost :  Ve státní svátky 5. a 6. července tento víkend budou obchody otevřené

Loni Jarošovský pivovar uvařil 8100 hektolitrů piva. Na letošek plánuje výstav 8300 hektolitrů. Odhadované tržby podniku za rok 2024 jsou 31 milionů korun při čistém zisku zhruba 1,5 milionu korun. Pro letošní rok plánuje pivovar tržby 32 milionů korun a dosažení čistého zisku přibližně dva miliony korun. Zaměstnává 17 lidí.

Pivo se v Jarošově, který je součástí Uherského Hradiště, vařilo od 17. století. Produkce tamního pivovaru přesahovala v 90. letech minulého století 300.000 hektolitrů. Po roce 1989 ale pivovar stále obtížněji konkuroval velkým podnikům a na konci roku 1997 výrobu piva ukončil. Na propagaci pivovaru měla velký vliv píseň Jarošovský pivovar, kterou za odměnu svým sponzorům napsala v roce 1994 kapela Argema. Nový pivovar vznikl v opravené budově nedaleko původního areálu někdejšího pivovaru před osmi lety.

Reklama

Zajímavost :  Ministerstvo dopravy zhodnotí půlrok fungování ETCS na železnici

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO