Ceny altcoinů budou stoupat, cena bitcoinu se dostává na stabilní úrovně

Bitcoin se po propadu pod 60 000 dolarů pokouší získat zpět podporu. Investoři sní o altcoinové sezóně.

Bitcoin před otevřením Wall Street 18. dubna dosáhl hranice 63 000 dolarů. Mírné posílení ceny BTC zlepšilo celkový sentiment investorů.

Nízká cena BTC může investory klamat

Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly, že cena BTC/USD dosáhla na Bitstampu 63 095 dolarů. To je o 5,5 % více než minima z předchozího dne.

Ty při hodnotě 59 700 USD představovaly nejnižší úroveň ceny bitcoinu od začátku března.

Zatímco různé prognózy zaznamenaly potřebu vyčistit likviditu na úrovni 57 000 USD a do budoucna ještě mnohem níže, někteří viděli důvod k mírnému optimismu.

Patřil mezi ně i populární obchodník a analytik Rekt Capital. Ten zopakoval, že obchodní pár BTC/USD se nachází v re-akumulačním pásmu, čemuž odpovídá i cenové chování.

Jedna z klíčových věcí, které je třeba si všimnout v souvislosti s reakumulačními rozsahy Bitcoinu v průběhu tohoto cyklu, je tato: Knoty směrem dolů pod Low Range mají tendenci se objevovat, aby oklamaly investory do falešného prolomení (černé kruhy) před obnovením vzestupného trendu

– Rekt Capital, zdroj: x.com

Samotný graf ukazoval podobnou cenovou akci BTC v několika bodech počínaje dnem medvědího trhu v roce 2022. Pokaždé cena vytvořila lokální minimum, než dosáhla výrazných trvalejších zisků.

Zajímavost :  Jak správně investovat? Deset rad rozumného investora

Při sledování signálů dospěl trader Jelle k podobným závěrům ohledně toho, co nás čeká.

„Bitcoin právě otestoval 3denní úroveň RSI 50 a zároveň 3d 33EMA,” sdělil minulý týden sledujícím na X s odkazem na index relativní síly (RSI).

Naposledy se tak stalo na začátku letošního roku na úrovni 38 000 USD. Jsem si docela jistý, že výsledek bude podobný. Tedy vyšší ceny.

– Jelle, zdroj: x.com

Altcoiny bojují s krutým sestupným trendem

Michaël van de Poppe, zakladatel a generální ředitel obchodní společnosti MNTrading, předpověděl, že pohyb ceny BTC do strany budou pokračovat i po sobotním halvingu.

Zajímavost :  Požadavek na vyplnění dotazníku týkajícího se využití umělé inteligence

Altcoiny nesly hlavní tíhu poslední korekce na kryptoměnovém trhu a nyní by mohly zažít nejhorší otřes.

Nastalo období nudy pro Bitcoin, který se zde touží upevnit. Celkově očekávám, že se to v příštích měsících nezmění, ale myslím, že jsme na altcoinovém dně.

– Michaël van de Poppe, zdroj: x.com

Van de Poppe uvedl jako potenciální cíle v případě hlubší korekce oblasti kolem 52 000 a 45 000 dolarů.

Celková tržní kapitalizace altcoinů činila v době psaní článku 256,7 miliardy dolarů, což je téměř 17% nárůst oproti dvouměsíčnímu minimu z 13. dubna. Stále se však snaží prolomit silný klesající trend.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO