USA chystají cla na dovoz elektromobilů z Číny, píše Bloomberg

Washington – Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena připravuje zavedení cel na dovoz elektromobilů z Číny. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg, podle níž krok oznámí vláda příští týden.Ochranná opatření se mají týkat i baterií či solární techniky.

Bílý dům již koncem února oznámil, že Spojené státy se rozhodly prošetřit, zda dovoz automobilů z Číny nepředstavuje hrozbu pro národní bezpečnost. Důvodem vyšetřování je podle něj skutečnost, že automobily shromažďují velké množství citlivých údajů o řidičích a pasažérech a využívají své kamery a senzory k zaznamenávání informací o americké infrastruktuře.

Zajímavost :  Po jahodách na poli u Olomouce se jen zaprášilo, musí dozrát další

Nyní se podle agentury Boooberg schyluje k zavedení cel plánované patrně na příští úterý. Vedle představení nových cel by měla Bidenova administrativa oznámit zachování řady existujících, která mají ochránit americké firmy a tím přispět k zachování pracovních mít.

Biden se půl roku před volbami snaží oslovit mimo jiné lidi pracující v amerických automobilkách. Několik amerických senátorů jej již vyzvalo, aby zavedl embargo na dovoz levných elektromobilů z Číny.

Reklama

Zajímavost :  Ministerstvo financí zveřejní výsledek státního rozpočtu ke konci dubna

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO