Bitcoin „silný jako vždy“ a 200denní klouzavý průměr na rekordních hodnotách

Dlouhodobé trendové ukazatele Bitcoinu (200denní a 200týdenní klouzavý průměr) jsou na historicky nejvyšších úrovních. Anthony Pompliano tvrdí, že BTC je “tak silný jako nikdy předtím”.

200denní klouzavý průměr na ATH

200denní klouzavý průměr Bitcoinu je na historickém maximu 50 178 USD. Jedná se o klíčový technický ukazatel pro předpovídání dlouhodobých trendů ceny Bitcoinu.

Podle BuyBitcoinWorldwide dosáhl ukazatel svého vrcholu 6. května. Tedy v době, kdy se Bitcoin zotavuje z cenového propadu po halvingu, kdy se odměna za vytěžení bloku snížila na 3,125 BTC.

200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) shrnuje posledních 200 dní uzavírací ceny Bitcoinu a dělí ji 200, aby tak vyrovnal krátkodobé cenové výkyvy. Cílem tohoto indikátoru je poskytnout obchodníkům a analytikům ukazatel dlouhodobého trendu.

Zajímavost :  Rozvoj projektů ve strategických technologiích urychlí program TWIST. Připraveno je 5 miliard korun

Když se ceny BTC obchodují nad tímto ukazatelem (jako je tomu právě nyní), obvykle to naznačuje, že dlouhodobý trend je býčí. Opačný případ pak nastává, když ceny pod 200denní klouzavý průměr klesnou.

K tomuto rekordu, kdy 200denní klouzavý průměr poprvé překročil hranici 50 000 USD, se vyjádřil i známý bitcoiner Anthony Pompliano:

Z dlouhodobého hlediska má bitcoin nadále rostoucí trend, i když ze dne na den je tato cena volatilní. Nenechte se ukolébat tím, že Bitcoin jde do strany. Dlouhodobá teze je stejně silná jako kdykoli předtím.

200týdenní klouzavý průměr

Podle cenových modelů WooCharts analytika Willyho Woo je 200týdenní klouzavý průměr (mnohem dlouhodobější trendový ukazatel) rovněž na historickém maximu těsně nad 34 000 USD. To znamená, že roční trendový výhled je ještě více býčí.

Zajímavost :  Bývalé a terajšie vedenie rezortu obrany sa škriepi pre darovanie migov Ukrajine. Má pravdu Kaliňák alebo Naď?

Cena bitcoinu překročila úroveň 200týdenního klouzavého průměru v polovině října a od té doby se pohybuje nad ní. Spotové ceny jsou také výrazně vyšší než ukazatel realizované ceny (RP), který se pohybuje kolem 29 000 USD.

RP je ukazatel hodnoty všech bitcoinů za cenu, za kterou byly naposledy obchodovány v řetězci, vydělený počtem BTC v oběhu. Je tak dalším ukazatelem dlouhodobého trendu.

Zajímavost :  Fico bol na kontrole rezortu hospodárstva. Vláda plánuje stavať nový jadrový blok

Pompliano také zmínil, že burzovně obchodovaný fond (ETF) Grayscale spot Bitcoin zaznamenal 3. května první příliv peněz v hodnotě 63 milionů dolarů. Od poloviny ledna, kdy byl přeměněn z trustu na spotový ETF, z něj odteklo více než 17,5 miliardy dolarů.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO