Bitcoinová peněženka ze Satoshiho éry se probudila po více než deseti letech

Po více než 10 letech byla aktivována peněženka obsahující bitcoiny v hodnotě zhruba 44 milionů dolarů.

Podle Whale Alert, populárního nástroje pro sledování kryptoměnových peněženek, byla po více než deseti letech aktivována adresa obsahující 687 mincí. K náhlé aktivaci došlo poté, co se ceně přední kryptoměny podařilo znovu dosáhnout úrovně 64 000 dolarů. Je však nepravděpodobné, že by probuzení bitcoinové velryby souviselo s cenovým skokem. Podle údajů Chainalysis neexistuje přímá souvislost mezi cenovou výkonností Bitcoinu a aktivací starých peněženek.

Celkově se na peněženkách, které jsou přes 10 let neaktivní, nachází bitcoiny v hodnotě zhruba 115 miliard dolarů. I když některé z těchto peněženek bývají z různých důvodů dříve či později aktivovány, analytici odhadují, že 1,5 milionu mincí bude i tak navždy ztraceno. Výše zmíněná adresa pochází z éry tvůrce bitcoinu Satoshiho Nakamota. Ten se znovu na internetu objevil v březnu 2014, aby objasnil, že není japonský Američan Dorian S. Nakamoto poté, co na něj upozornil virální článek v časopise Newsweek.

Zajímavost :  Slovensko v posledných eurovoľbách skončilo na poslednom mieste v rebríčku účasti. Čím to je podľa podpredsedu EK Šefčoviča?

Staré peněženky mohou hýbat s trhy kvůli tomu, že jsou potenciálně spojeny se Satoshim. Například v květnu 2020 zažila největší kryptoměna výrazný pokles poté, co bylo 50 mincí vytěžených během prvního měsíce existence převedeno do neznámé peněženky. Analytici však rychle dospěli k závěru, že tyto mince nepatřily Satoshimu. Je ovšem krajně nepravděpodobné, že by výše zmíněná transakce souvisela se samotným tajemným zakladatelem Bitcoinu.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO