Společnost Trezor objasňuje narušení bezpečnosti, jako příčina kompromitace účtu X byl identifikován phishingový útok

Společnost SatoshiLabs minulý týden oznámila, že nedávná kompromitace jejího účtu X byla výsledkem phishingového podvodu. Vyvrátila tak podezření, že se jednalo o útok výměnou SIM karet.

Společnost Trezor se také zmínila o tom, že kompromitován byl pouze její účet na sociální síti X. Zaručila tak bezpečnost všech peněženek pro kryptoměnové transakce a úschovu.

Společnost Trezor potvrzuje, že nedošlo ke kompromitaci účtu Trezor ani finančních prostředků

Populární blockchainový a kryptoměnový bezpečnostní analytik ZachXBT nedávno informoval o narušení účtu X společnosti Trezor. Upozornil tak svých 533 tisíc sledujících na kompromitaci stránky hardwarové peněženky.

Zdroj: x.com

Krátce poté, kryptoměnová bezpečnostní firma Scam Sniffer zjistila podezřelou aktivitu a varovala obchodníky s kryptoměnami, aby se jí vyhnuli.

Podle podrobné zprávy společnosti SatoshiLab prostřednictvím médií byl neoprávněný přístup k jejich účtu X identifikovaný 19. března ve 23:53. Přitom došlo ke škálování přes řadu bezpečnostních protokolů, včetně dvoufaktorového ověřování (2FA) a silného hesla.

Zdroj: x.com

Společnost Trezor upozornila na nedotčenost bezpečnosti kryptoměnových peněženek

Výrobci hardwarových peněženek nicméně uvedli, že všechny kompromitace jsou vyřešené a účty v jejich ekosystému jsou v bezpečí.

Chceme zde zdůraznit, že bezpečnost všech našich produktů zůstává nedotčena. ani našich dalších produktů. Vaše zařízení Trezor a sada Trezor Suite zůstávají v bezpečí.

– Společnost Trezor, zdroj: x.com

Stojí za zmínku, že účet X společnosti Trezor byl během útoku použit k propagaci předprodeje $TRZR na blockchainu Solana. Účelem mělo být podvedení obchodníků, aby poslali finanční prostředky do peněženky na blockchainu Solany.

Zajímavost :  Víťazstvo nad fašizmom: Európa si pripomína výročie skončenia druhej svetovej vojny

Příspěvek také zmiňoval nový memecoin Solana s názvem Slerf, aby přilákal více pozornosti. Směroval investory k tomu, aby klikli na škodlivý odkaz určený k připojení k jejich peněženkám a odeslání všech uložených aktiv a prostředků. Všechny tyto příspěvky byly krátce na to smazány.

Populární bezpečnostní investigátor Web3 John Holmquist uvedl, že narušení společnosti Trezor bylo způsobeno zanedbáním implementace dvoufaktorového ověřování (2FA).

Zajímavost :  Celková uzamčená hodnota v DeFi protokolech dosáhla 100 miliard dolarů
Zdroj: x.com

Firma SatoshiLab zdůraznila, že účet X společnosti Trezor má aktivní 2FA a další bezpečnostní opatření. Zatím není známé, zda bude probíhat vyšetřování za účelem identifikace pachatele či pachatelů.

Komplexní phishingový útok byl plánovaný několik týdnů

SatoshiLab dále zdůraznila, že narušení oficiálního účtu X bylo komplexním a promyšleným phishingovým útokem, na kterém se pracovalo několik týdnů.

Vyšetřování společnosti odhalilo, že plán odstartoval 29. února 2024. Pachatelé vytvořili falešný subjekt v kryptoměnovém sektoru, který přesvědčil členy kryptoměnových komunit o své vysoké reputaci.

Zajímavost :  „Epický sat“ z nedávného halvingu Bitcoinu se prodal za 2,1 milionu dolarů

Ačkoli jméno subjektu není ve zprávě jmenované, je zde vysvětlené, že se pachatelé účastnili skutečných konverzací, aby zvýšil svou přítomnost v médiích. Subjekt tak rozšířil počet svých příznivců na tisíce. Dále oslovil PR tým společnosti SatoshiLab s žádostí o rozhovor s generálním ředitelem společnosti Trezor.

To vedlo k domluvě schůzky a zaslání nebezpečného odkazu pod záminkou pozvánky na Calendly. Člen PR týmu firmy SatoshiLabs na odkaz kliknul a byl přesměrován na stránku požadující několik přihlašovacích údajů, což vyvolalo podezření a zastavilo původní plány na rozhovor a navrhovaný nový termín.

Během přeložené schůzky útočník upozornil členy týmu Trezor na technické problémy a vyzval k autorizaci hovoru. Touto autorizací došlo k propojení útočníkovy aplikace Calendly s účtem X společnosti SatoshiLab.

Narušení pak umožnilo pachatelům propagovat jménem hardwarové peněženky podvodné kryptoměny a jiné škodlivé odkazy. Právě to ZachXBT zjistil, což ho přimělo upozornit své sledující.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO