Srinivasan: Bitcoin maximalistů bude neustále přibývat

Balaji Srinivasan, bývalý technologický ředitel Coinbase, předpovídá, že rostoucí dluhy USA a inflace dolaru povedou k posílení bitcoinového maximalismu mezi mladou generací.

Rostoucí dluhy USA a inflace dolaru povedou k posílení bitcoinového maximalismu

Balaji Srinivasan, bývalý CTO společnosti Coinbase, nedávno ve svém příspěvku naznačil, že důvěra v současný finanční systém se bude postupně rozpadat. Podle něj bude inflace amerického dolaru tlačit novou generaci k přijetí Bitcoinu jako alternativního ekonomického systému.

Svůj názor vyjádřil v době, kdy inflace spotřebitelských cen v USA v březnu vzrostla na 3,5 %, což je již tři roky výrazně nad cílem 2 % stanoveným federální vládou.

Ačkoliv Fed reagoval zvýšením úrokových sazeb ve snaze omezit růst cen, Srinivasan upozorňuje na negativní dopady těchto kroků pro spotřebitele, včetně vyšších úroků z půjček a úvěrů. Osobní úrokové platby v USA vzrostly od roku 2021 z 240 miliard dolarů na dnešních 520 miliard dolarů.

Zajímavost :  CEO JPMorgan: Úrokové sazby se ještě mohou zvednout

Výzkum Bank of America ukázal, že úrokové platby na americké státní dluhopisy dosáhly 1,1 bilionu dolarů ročně a mohou stoupnout až na 1,6 bilionu dolarů do konce roku 2024, pokud úrokové sazby zůstanou stabilní. V případě snížení sazeb o 150 bazických bodů by se tyto platby zvýšily na 1,2 bilionu dolarů. To je důsledek i pokračujícího vydávání státních dluhopisů, které se vrátilo na úroveň 7 bilionů dolarů ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023.

Zajímavost :  NAKA zadržala školáka pre výhražný mail. Šíriť mal poplašnú správu, že v škole je umiestnená bomba

Srinivasan varuje, že výše zmíněné úrovně dluhu povedou k tisku obrovského množství peněz. Přitom 64 % mladých Američanů ve věku 18 až 29 let považuje inflaci za svůj hlavní národní problém. Současný stav považuje Srinivasan za základ potenciální revoluce, kde se utká lid proti vládě, a především dolar proti bitcoinu. “Nejsem maximalista, ale bitcoinový maximalismus poroste,” uvedl Srinivasan.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 64 510 USD dle KMC.

Zajímavost :  Cena bitcoinu je prozatím stabilní i přes odliv z Bitcoin ETF a nárůst nepříznivé regulace

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Považujete se za BTC maximalistu? A proč? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO