Bitcoin se propadl pod 60 000 dolarů

Obchodníci byli svědkem likvidací za více než 160 milionu dolarů, když se cena bitcoinu propadla na dvou měsíční minimum.

Jestřábí kroky ve fiskální politice ze strany americké ministryně financí Janet Yellenové v kombinaci se soudním rozsudkem proti krypto burze Binance a jejímu zakladateli Changpeng Zhaovi přispěly ke zhoršení nálady napříč kryptoměnami. „Yellenová se rozhodla stáhnout likviditu z trhu, místo aby čerpala z rezerv a vyšší likviditu podpořila,” napsal finanční komentátor Tedtalksmacro na X.

Ještě předtím, než pokles nabral na obrátkách, to s kryptoměnami nevypadalo růžově. Trhy totiž přešlapovaly na místě už od doby, kdy Bitcoin dosáhl nových historických maxim v půlce března. „Když už chcete panikařit, počkejte alespoň na to, až se prolomí dvouměsíční podpora,” napsal den předtím předplatitelům na X obchodník a analytik Rekt Capital.

Zajímavost :  Dokumenty vydané Ministerstvem hospodářství ČR v roce 1992 o zřízení ČIA, o. p. s.

Bitcoin zlikvidoval 160 milionů dolarů za 24 hodin

Během pádu byly obchodníkům zlikvidovány pozice za 160 milionu dolarů na bitcoinu a 120 milionu dolarů na Ethereu.

Dubnová svíčka stihla uzavřít ještě nad úrovní 60 000 dolarů, konkrétně na ceně 60 622 USD. Přesto byl duben letošního roku nejhorším měsícem pro bitcoin od konce medvědího trhu v roce 2022.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO